18 ARALIK ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜNiğde’de ikamet eden göçmenler, 18 Aralık Göçmenler Günü dolayısıyla Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek’i Makamında ziyaret etti.
Gerçekleştirilen ziyarette göçmen ailelerle sohbet eden Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, Göç İdaresi Müdürü Hacı Özmen’den ilimizde yaşamlarını sürdüren göçmenlerin sorunları hakkında bilgi aldı.
18 Aralık Göçmenler Günü’nün Ülkemizde ve Dünya çapında yerinden edilmiş insanların yaşamları ve sorunları konusunda bir farkındalık oluşturmanın hedeflendiğini belirten Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek “Birleşmiş Milletler tarafından artan göçmen sayısına dikkat çekmek amacıyla 2000 yılında 18 Aralık “Uluslararası Göçmenler Günü” olarak kabul edildi.
Uluslararası kamuoyunun dünya çapında göçmen haklarını tanıdığı gün olan 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce 2013 yılından beri resmi olarak kutlanmaktadır” dedi.
“İlimizde ikamet eden göçmenlerin barınması, topluma adaptasyonu ve çocukların eğitimi konularında da hem göç idaresi hem de diğer kurumlarımız gerekli çalışmaları yapıyor.” diye sözlerine devam eden Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, “Biz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da misafirlerimizi burada en iyi şekilde ağırlamaya devam edeceğiz" diye konuştu.
Kayıt: 21.12.2017
Güncelleme:21.12.2017
Paylaş


WS05